Tournament Schedule 2021

Published in Seniors Open 2021

Qualification squads

Wednesday 6th October 2021

13.00: Squad 1, 6 games

17.00: Squad 2, 6 games

21.00: Squad 3, 6 games

Thursday 7th October 2021

09.00: Squad 4, 6 games

13.00: Squad 5, 6 games

17.00: Squad 6, 6 games

Friday 8th October 2021

09.00: Squad 7, 6 games

13.00: Squad 8, 6 games

17.00: Squad 9, 6 games

Saturday 9th October 2021

09.00: Squad 10, 6 games

13.00: Squad 11(*), 6 games

17.00: Desperado, 1 game

(*) 20 spots in squad 11 will be blocked strictly for re-entries

Schedule for the final steps

Sunday 10th October 2021

09.00: Final Stage 1

11.00: Final Stage 2

13.00: Final Stage 3

14.00: Final Stage 4

15.00: Final Stage 5

16.00: Final Stage 6 (if Top 36 Qualify)

 

 

Read more...

Reservations - Squad Summary 2020

Published in Reservations 2020

Squad Summary
Last Update: 09/09/2020 @ 14:00hrs

Click on a Squad to see a Player List

 Squad ID Date Time Ent 1 Ent 2 Re-Ent Total Avail.
Squad 1 30/09 09:00 3 0 0 3 33
Squad 2 30/09 13:00 9 0 0 9 27
Squad 3 30/09 17:00 4 0 2 6 30
Squad 4 01/10 09:00 4 3 0 7 29
Squad 5 01/10 13:00 12 7 0 19 17
Squad 6 01/10 17:00 11 7 1 19 17
Squad 7 02/10 09:00 3 4 3 10 26
Squad 8 02/10 13:00 7 18 6 31 5
Squad 9 02/10 17:00 0 8 6 14 22
Squad 10 03/10 09:00 0 4 15 19 17
Squad 11 03/10 13:00 0 0 31 31 5
 Totals 53 51 64   

 

Click HERE to see a full Player List sorted by Country

 

 

Read more...

E - Reservations - Squad 5

Published in Reservations 2020

Thursday 01/10, 1300hrs

 
  Name Nat Entry Re-entry
1 Stig Hermansson Swe 1  
2 Allan Sennevall Swe 2  
3 Kent Sjoo Swe 2  
4 Chris Ellis Eng 1  
5 Carole Orange Eng 1  
6 Ian Kennedy Eng 1  
7 Greg Jerome Eng 1  
8 Gordon Humphries Eng 2  
9 Abed Ellatif Mahamid Isr 2  
10 Alan Smith Eng 1  
11 Cliff Dew Eng 1  
12 Graham Manners Eng 1  
13 Elaine Davey Eng 1  
14 Hans Schuetz Swi 1  
15 Ralph Hughes Eng 1  
16 Carl Vanderhook Eng 1  
17 Bigi Manico Swi 1  
18 Paul Gray Mlt 2  
19 Lischka Klaus Ger 2  
         
         
         
         
         
Read more...

C - Reservations - Squad 3

Published in Reservations 2020

Wednesday 30/09, 1700hrs

 
  Name Nat Entry Re
1 Mark Spiteri Mlt 1  
2 Brian Johnson Eng 1  
3 Dave Montgomery Eng 1  
4 Yaki Benyaacov Isr   1
5 Shoshana Nadav Isr   1
6 Suren Joahnssen Eng 1  
         
         
         
Read more...

A - Reservations - Squad 1

Published in Reservations 2020

Wednesday 30/09, 0900hrs

  Bowler Nat Ent Re-Entry
1 Lars Bergman Swe 1  
2 Bjorn Lilja Swe 1  
3 Lischka Klaus Ger 1  
4        
5        
6        
7        
8        
9        
10        
Read more...

B - Reservations - Squad 2

Published in Reservations 2020

Wednesday 30/09, 1300hrs

  Name Nat Entry Re
1 Allan Sennevall Swe 1  
2 Kent Sjoo Swe 1  
3 Steve Carnall Eng 1  
4 Gordon Humphries Eng 1  
5 Abed Ellatif Mahamid Isr 1  
6 Yaki Benyaacov Isr 1  
7 Shoshana Nadav Isr 1  
8 Dario Ancarani Ita 1  
9 Paul Gray Mlt 1  
         
         
         
Read more...

D - Reservations - Squad 4

Published in Reservations 2020

Thursday 01/10, 0900hrs

  Name Nat Entry Re-entry
1 Lars Bergman Swe 2  
2 Bjorn Lilja Swe 2  
3 Neil Highgate Eng 1  
4 Danny Graham Eng 1  
5 Steven Jeeves Eng 1  
6 Haulie Storan Eir 1  
7 Dario Ancarani Ita 2  
8        
9        
10        
11        
12        
13        
14        
15        
Read more...
Subscribe to this RSS feed

This site uses cookies to customize content and advertising, to provide social media features and analyze traffic to our site. We also share information about how you use our site with our trusted social media, advertising and analytic partners. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk